Ekonomi

BofA, 2024 beklentilerinin zayıf olması nedeniyle Latham hisselerinin notunu düşürdü

Çarşamba günü BofA Securities, Latham Group Inc. (NASDAQ: SWIM) üzerindeki duruşunu düzeltti ve notu Satın Al’dan Düşük Performans’a taşıdı. Firma ayrıca şirketin hisse senedi için fiyat hedefini de revize ederek bir önceki 4,50 $ hedefinden düşüşle 2,60 $ olarak belirledi.

Not indirimi, Latham Group’un 2024 yılı için hem gelir hem de düzeltilmiş FAVÖK rakamlarını beklentilerin altında gösteren ilk beklentisinden kaynaklandı. Gelir tahmini 490 milyon ila 520 milyon dolar arasında değişirken, düzeltilmiş FAVÖK’ün 60 milyon ila 70 milyon dolar arasında olması öngörülüyordu. Bu tahminler BofA Securities tarafından daha önce öngörülenden sırasıyla yaklaşık %8 ve %35 daha düşüktür.

BofA Securities not indirimi için 2024 yılına hayal kırıklığı yaratan bir başlangıç, önümüzdeki yıl yeni havuz inşaatı için küçültülmüş projeksiyonlar, işletme kaldıracına yol açan operasyonel verimsizlikler ve şirketin serbest nakit akışı yaratma kabiliyetine ilişkin endişeler de dahil olmak üzere çeşitli nedenler gösterdi.

Bu faktörlere yanıt olarak BofA Securities, Latham Group için 2024 ve 2025 yılları için düzeltilmiş FAVÖK tahminlerini sırasıyla %36 ve %31 oranında düşürdü. Yeni fiyat hedefi olan 2,60 dolar, firmanın 2025 yılı için beklenen işletme değerinin FAVÖK’e oranının 6,0 katına dayanıyor ve bu oran, 2024 yılı için yapılan önceki 7,0 katlık tahmine kıyasla düşüş gösteriyor. Bu ayarlama aynı zamanda şirketin daha sönük büyüme beklentilerini dikkate alarak değerleme katlarına yönelik ileriye dönük bir yaklaşımı yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu