Ekonomi

KAYSO ilk Togg’unu teslim aldı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Togg’un Kayseri Sanayi Odası’na hayırlı olmasını dileyen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “Dayanılmaz bir gurur kaynağı olan yerli ve milli aracımızı teslim almanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ülkemiz için.”

Teslim sırasının, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde 81 ilden 365 Oda ve Borsa Başkanının katıldığı kurayla belirlendiğini anlatan Önder Büyüksimitci, “Kura çekimi sonucunda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurul Toplantısı’nda yerli ve milli aracımızı teslim aldık. . Küresel ekonominin çalkantılı olduğu ve tüm dünyanın salgınla uğraştığı bir dönemde Togg’un yatırımları hız kesmeden devam etti.

İlk Togg aracımız geçen yıl 29 Ekim’de hattan indi. Bugün elektrikli otomobilimizi yollarda görmeye başladık. Liderlik yapan Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na, girişimciler kümesinin değerli temsilcilerine ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. 60 yıllık hayal gerçek oluyor Ülkemizin ilk yerli ve milli otomobili Togg, Odamıza konuştu.

haber-ladik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu